Aktualności

Policyjni „Wodniacy” zatrzymali wędkarza łowiącego ryby bez pozwolenia w obrębie ochronnym

43 - latek łowił ryby bez zezwolenia na Kanale Cegielinka mimo, że obowiązuje tam obręb ochronny. Mężczyzna otrzymał mandat karny za brak wymaganego pozwolenia, natomiast za złamanie zakazu usłyszy jeszcze zarzuty.

Policjanci z Referatu Wodnego Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie niezależnie od pory dnia, warunków atmosferycznych oraz sezonu nie zaprzestają kontroli akwenów pod kątem występowania zagrożeń dla mieszkańców naszego regionu oraz ochrony środowiska naturalnego.

Tym razem mundurowi kontrolując Kanał Cegielinka, gdzie ustanowiony jest obręb ochronny zauważyli na pomoście wędkarza, który łowił ryby metodą gruntową. Wędkarz nie posiadał zezwolenia PZW. Powiedział, że nie widział znajdującej się na początku drogi tabliczki z informacją o obrębie ochronnym.

43 - latek został zatrzymany i dowieziony do Komisariatu Policji Szczecin Dąbie. Za brak wymaganego zezwolenia otrzymał mandat karny.

Policja przypomina: kto narusza zakaz połowu w obrębie ochronnym, podlega karze grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2, ponadto sąd może orzec przepadek przedmiotów które służyły do popełnienia przestępstwa oraz zasądzić nawiązkę na rzecz uprawnionego do rybactwa.


ZKS KMP

Powrót na górę strony