Aktualności

Chrońmy seniorów przed oszustami - dbajmy wspólnie o ich bezpieczeństwo. Spotkanie w Domu Kultury „ Słowianin”

Data publikacji 02.04.2024

Szczecińskie policjantki spotkały się z seniorami w Domu Kultury „ Słowianin” w ramach inicjatywy „ Inspirujące Wtorki”. Seniorzy aktywnie uczestniczyli w prelekcji a w atmosferze wzajemnego zrozumienia i współpracy starsi mieszkańcy opowiedzieli o swych doświadczeniach, tworząc tym samym solidną tarczę przeciwko przestępcom. To było bardzo ciekawe spotkanie.

W Domu kultury „Słowianin” odbyło się spotkanie seniorów z przedstawicielką Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie w ramach inicjatywy „ Inspirujące Wtorki” – zajęć organizowanych dla szczecińskich seniorów. Spotkanie poświęcone było kwestiom ogólnego bezpieczeństwa osób starszych, ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń związanych z oszustwami, w tym tzw. "oszustwami na wnuczka", czy też policjanta lub innego pracownika instytucji.

Policjantki przedstawiły bardzo szczegółowo mechanizm i proceder tego typu oszustw. Zwróciły uwagę na manipulowanie uczuciami  seniorów, wzbudzaniem  w nich chęci natychmiastowej pomocy albo wręcz odwrotnie lęku i obaw o życie swoich najbliższych będących akurat w potrzebie.

Seniorzy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, dzieląc się własnymi doświadczeniami i historiami dotyczącymi sytuacji, z jakimi się spotkali. Ich cenne uwagi stanowią istotny wkład w nasze działania mające na celu zwiększenie świadomości ochrony przed tego typu przestępstwami.

Policja zachęca wszystkich mieszkańców, a zwłaszcza seniorów, do skorzystania z dostępnych materiałów edukacyjnych oraz do zgłaszania wszelkich podejrzanych sytuacji. Wspólnie możemy działać na rzecz bezpieczeństwa naszej społeczności.

 

 

ZKS KMP

 

 

 

Powrót na górę strony