Aktualności

Obiecał policjantowi pieniądze w zamian za odstąpienie od czynności, teraz będzie tłumaczył się w sądzie

Funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie zostali wezwani na interwencję do agresywnego i awanturującego się mężczyzny w centrum miasta. W trakcie czynności okazało się, że zaczepiał przypadkowych przechodniów, będąc pod wpływem alkoholu. Podczas doprowadzenia do wytrzeźwienia obiecał jednemu z policjantów pieniądze, by ten odstąpił od swoich czynności. Tu zaczęły się jego kłopoty.

Policjanci z Ogniw Patrolowo – Interwencyjnych codziennie podczas realizowanych zadań służbowych dbają o bezpieczeństwo i przestrzeganie przepisów w naszym mieście. To oni są zawsze najbliżej obywateli i wszędzie tam, gdzie konieczna jest interwencja policyjna.

Tak było również 2 kwietnia, kiedy mundurowi zostali wezwani na interwencję w centrum Szczecina. Według zgłoszenia agresywny mężczyzna miał się awanturować i zaczepiać przypadkowych przechodniów. Na miejscu okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy i swoim agresywnym zachowaniem stwarza zagrożenie dla przebywających w jego otoczeniu osób. W trakcie doprowadzenia do wytrzeźwienia 41 – latek złożył jednemu z policjantów obietnicę udzielenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie przez niego od czynności służbowych.

Taka propozycja spotkała się z jedyną słuszną i zgodną z przepisami reakcją. Mężczyzna został przez policjantów zatrzymany w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa złożenia obietnicy udzielenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od wykonywania obowiązków służbowych i osadzony w policyjnej celi. Teraz będzie odpowiadał przed sądem.


ZKS KMP

Powrót na górę strony