Aktualności

Podczas kontroli drogowej podawał się za brata. Okazało się, że posiada dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów

Data publikacji 09.04.2024

Zatrzymany przez szczecińskich policjantów 42 - letni kierujący powiedział, że nie ma przy sobie dokumentów. W trakcie kontroli okazało się, że podał im dane swojego brata. Policjanci szybko ustalili, dlaczego mężczyzna kłamie.

Policjanci ze szczecińskiej „drogówki” , którzy sprawdzali trzeźwość kierujących zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Audi A3. Mężczyzna był trzeźwy, jednak zachowywał się nerwowo, rozglądał się na boki.

Mundurowi zapytali 42 – latka: „ Czy posiada uprawnienia do kierowania? - oświadczył, że tak, jednak nie ma przy sobie żadnych dokumentów i nie pamięta numeru PESEL.

Podczas legitymowania kierującego wątpliwości policjantów wzbudziły dane personalne, jakie podał. Zdjęcie figurujące  w rejestrze dowodów osobistych było zupełnie inne niż wygląd 42 – latka.

Mundurowi szybko ustalili prawdziwą tożsamość kierowcy, którym był mieszkaniec powiatu goleniowskiego. Podał on dane swojego brata. Jak się okazało miał  dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Teraz mężczyzna będzie tłumaczył się w sądzie.

 

ZKS KMP

 

 

Powrót na górę strony