Aktualności

Kolejny sukces szczecińskich „Wywiadowców” - odzyskali wartościowy sprzęt medyczny

Data publikacji 15.04.2024

Na parkingu jednego ze szczecińskich kompleksów handlowych doszło do niecodziennej interwencji policji. Funkcjonariusze z Wydziału Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie w trakcie patrolu zauważyli mężczyznę, którego dobrze znali z poprzednich interwencji związanych z kradzieżami. To, co znaleźli przy nim tym razem, przeszło ich najśmielsze oczekiwania.

Legitymując 39 - latka policjanci natknęli się na przedmiot, który wzbudził ich szczególne zainteresowanie. Wyglądał na specjalistyczne urządzenie z soczewkami, którego przeznaczenia i nazwy mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć. Twierdził jedynie, że używa go do oceny wartościowych kruszców. Podejrzliwość i dociekliwość policjantów doprowadziła do odkrycia prawdy, która była zaskakująca.

Okazało się, że urządzenie to jest częścią drogiego sprzętu okulistycznego, niemal niemożliwego do zakupu przez osoby prywatne. Policjanci nie spoczęli na laurach i przystąpili do dalszych ustaleń. Ich praca doprowadziła do wizyty w pobliskim szpitalu, gdzie okazało się, że urządzenie pochodzi właśnie stamtąd.

Mężczyzna, zdając sobie sprawę z sytuacji, przyznał się do kradzieży. Brak tego elementu w sprzęcie szpitalnym został potwierdzony przez personel medyczny, a straty oszacowano na blisko 30 tysięcy złotych. Bez tego niezwykle ważnego urządzenia, niemożliwe jest korzystanie z tomografu okulistycznego, będącego kluczowym elementem wyposażenia szpitala.

Dzięki profesjonalizmowi i zaangażowaniu funkcjonariuszy, sprawca zostanie teraz pociągnięty do odpowiedzialności karnej.

 

ZKS KMP

Powrót na górę strony