Aktualności

Spotkanie policjantów z „Małymi Przyjaciółmi” na temat bezpiecznego zachowania na drodze

Data publikacji 15.05.2024

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Szczecinie odwiedzili dzieci z Przedszkola Publicznego nr 77 „Małych Przyjaciół”, które znajduje się na ul. 26- go Kwietnia 3. Z przedszkolakami rozmawiali o bezpiecznym zachowaniu na drodze.

W ramach działania Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego policjanci przeprowadzili spotkanie profilaktyczne, ale również i czuwali na drodze. Głównym zdaniem policjantów szczecińskiej drogówki było przede wszystkim to czy kierujący pojazdami nie popełniają wykroczeń wobec pieszych. Jednym z najbardziej niebezpiecznych wykroczeń popełnianych przez kierujących jest omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu. Takie zdarzenie drogowe może mieć bardzo tragiczne skutki.W czasie spotkania przedszkolaki poznały bliżej zawód policjanta. Poznały jego główne zadania oraz obowiązki.

Uczestnicy spotkania nauczyli się również jak prawidłowo wezwać pomoc poprzez numer alarmowy 112. Głównym tematem zająć było przede wszystkim prawidłowe przechodzenie przez wyznaczone przejście dla pieszych. Do tego celu została użyta specjalna mata edukacyjna, na której widnieje fragment drogi z chodnikiem i wyznaczonym przejściem dla pieszych. Już od najmłodszych lat policjanci tłumaczą, że zawsze należy się rozglądać i sprawdzać czy jest bezpiecznie i czy można przejść na drugą stronę ulicy. Przedszkolaki poznały teorię, ale również chętnie wzięły udział w ćwiczeniach praktycznych. Na koniec dzieci otrzymały kolorowanki z wizerunkiem policjanta. Jednak największą radością była możliwość wykonania odcisku palca na kolorowance.

 

mł.asp. Natalia Misiewicz/asp. szt. Krzysztof Prostko WRD KMP/ZKS  KMP

Powrót na górę strony