Aktualności

Chciała odebrać sobie życie, z pomocą przybył policjant ze swoim czworonożnym partnerem

Kolejny raz funkcjonariusze nie dopuścili do tego, aby osoba znajdująca się w kryzysie emocjonalnym targnęła się na własne życie. Tym razem mundurowy z Ogniwa Przewodników Psów Służbowych uratowali nieletnią, która usiłowała popełnić samobójstwo. Pamiętajmy, nie zawsze musimy sami mierzyć się z kryzysową sytuacją, która wydarzyła się w naszym życiu – warto skorzystać z pomocy specjalistów.

Policjant z Ogniwa Przewodników psów Służbowych szczecińskiej komendy pełniący służbę wraz ze swoim czworonożnym partnerem Karłem na terenie miasta usłyszał podany drogą radiową komunikat dotyczący dziewczyny z myślami samobójczymi.

Funkcjonariusz dysponując rysopisem nieletniej sprawdził przyległe tereny. Podczas działań poszukiwawczych szybko odnalazł kobietę z rejonie Lasu Arkońskiego.  Na miejsce wezwana została załoga pogotowia ratunkowego, z którą 17 –latka  została przewieziona pod opiekę specjalistów.

 

Pamiętaj, kryzysy samobójcze są przemijające, można zapobiec tragedii, wzywając pomoc. Jeśli widzisz, ze ktoś z Twojego otoczenia jest przygnębiony, to zapytaj, jak możesz mu pomóc, udziel praktycznej pomocy, uczul bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie.

Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami:

  • 116 123 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00,
  • 116 111 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę,
  • 800 121 212 –Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.

Jeżeli dzieje się cos złego i wiesz, że życie i zdrowie innej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację, w której znajduje się ktoś potrzebujący pomocy.

Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

 

ZKS KMP

Powrót na górę strony