Aktualności

Policjanci rozpoczęli gaszenie pożaru i ewakuowali osoby z budynku

Szybka i sprawna reakcja szczecińskich mundurowych z Komisariatu Policji Szczecin Pogodno uratowała życie mieszkańców domu, przy którym wybuchł pożar. Dzięki przeprowadzonej przez nich ewakuacji podczas zdarzenia nikt nie ucierpiał.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na Pomorzanach. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o pożarze do jakiego doszło na podwórku przy domu. Natychmiast na miejsce został skierowany patrol policjantów z Komisariatu Szczecin Pogodno.

Po przyjeździe na miejsce okazało się, że pożar jest bardzo blisko elewacji tego budynku. Jest duże zadymienie i wysoka temperatura,  co stanowiło  zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców.

St.post. Łukasz Hołubowski wyrwał jedną z desek w płocie a następnie przedostał się na podwórko. Drugi z policjantów  sierż. Miłosz Wiśniewski zaczął wywoływać osoby z mieszkań ze względu na istniejące zagrożenie. Jeden z mieszkańców przekazał wąż ogrodowy, którym mundurowy zaczął gasić pożar.  Po chwili drugi z policjantów wyprowadził z mieszkania starszą kobietę, która jak się okazało miała problemy z oddychaniem  i koniczne było podanie tlenu.

Na miejsce przybyli strażacy, którzy przejęli akcje gaśniczą oraz Załoga Ratownictwa Medycznego, która zajęła się seniorką. Ostatecznie nie wymagała ona hospitalizacji.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji przybyłych na miejsce pożaru funkcjonariuszy Policji i współdziałaniu z funkcjonariuszami Straży Pożarnej, żaden z mieszkańców budynku nie odniósł obrażeń a pożar nie rozprzestrzenił się na budynek mieszkalny.

 

 

ZKS KMP

Powrót na górę strony