Aktualności

Półkolonia „BEZPIECZNE WAKACJE” w Szkole Podstawowej nr 18

Data publikacji 05.07.2024

Rozpoczęły się wakacje w związku z tym policjantka wraz z Przewodnikiem Psów Służbowych Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji, odwiedzili dzieci uczęszczające na półkolonie w Szkole Podstawowej nr 18 w Szczecinie.

Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo podczas wakacyjnego wypoczynku. W trakcie edukacyjnego spotkania z dziećmi mundurowi omówili podstawowe zasady, jakie należy stosować będąc nad wodą, pozostając samemu w domu i czego wystrzegać się w kontaktach z osobami nieznanymi, a także jak zachować się w przypadku kontaktu z obcym psem.

W trakcie spotkania policjanci przypomnieli młodym uczestnikom półkolonii numer alarmowy 112 i zasady wzywania pomocy. Funkcjonariusze omówili z dziećmi również zagadnienia z bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz obowiązujące zasady podczas wypoczynku w górach, w lesie czy na placu zabaw.

Dzieci wykazały się sporą wiedzą i aktywnie uczestniczyły w dyskusji na temat bezpiecznych postaw. Otwarcie i chętnie zdawały pytania co zrobić, gdy ktoś się topi, jak udzielić pierwszej pomocy osobie potrzebującej. Były ciekawe zawodu policjanta, umundurowania i wyposażenia.

Czynny udział naszego czworonożnego funkcjonariusza Heńka niezmiernie ucieszył dzieci, które poprawnie wykonywały bezpieczne pozycje w przypadku kontaktu z obcym zwierzęciem.

Działania profilaktyczne prowadzone przez szczecińskich policjantów wpisują się w ramy ogólnopolskich akcji „Bezpieczne Wakacje” i „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Na koniec spotkania dzieci otrzymały od policjantki ulotki „Artystyczny przeWodnik” zachęcając do wzięcia udziału w konkursie dla dzieci, przygotowanym przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, które sprawiły im wiele satysfakcji. ,

 

 

st.post. Danuta Ofianewska, asp. szt. Paweł Naworski/ZKS KMP

 

 

Powrót na górę strony