Aktualności

Zwrócili uwagę policjantów bo kąpał się w miejscu niedozwolonym. Okazało się, że 39 – latek jest poszukiwany

Data publikacji 10.07.2024

Policyjni „ Wodniacy” zauważyli 39 – latka, który kąpał się w miejscu niedozwolonym na bulwarach w pobliżu Łasztowni. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia zastępczej kary czterech dni pozbawienia wolności. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym.

Mundurowi z Referatu Wodnego WP KMP w Szczecinie, który kończyli popołudniową służbę zdając dokumenty i klucze w Kapitanacie Portu zauważyli na kamerach mężczyznę, który kąpie się w Odrze.

Natychmiast zainteresowali się tą sytuacją i pojechali w to miejsce. Mężczyzna już wychodził z wody.  Podczas legitymowania okazało się, że 39 - latek jest poszukiwany do odbycia zastępczej kary czterech dni pozbawienia wolności. Został zatrzymany i niebawem trafi do Zakładu Karnego. Za kąpanie się miejscu niedozwolonym otrzymał mandat karny w wysokości 2.500 zł.

 

Sezon wakacyjny w pełni są  upały, które niewątpliwie zachęcają do kąpieli. Pamiętajmy, że to my sami, w pierwszej kolejności, jesteśmy odpowiedzialni za swoje bezpieczeństwo i w największej mierze zależy ono od stosowania się do podstawowych zasad:

  • korzystajmy z kąpieli tylko w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane, gdzie nad bezpieczeństwem czuwa ratownik wodny,
  • nie wchodźmy rozgrzani do wody, przed wejściem schodźmy wodą klatkę piersiową, szyję, kark i nogi - unikniemy wstrząsu termicznego,
  • nigdy nie wchodźmy do wody i nie pływajmy po spożyciu alkoholu,
  • decydując się na kąpiel w terenie, nie oddalaj się za daleko od linii brzegowej,
  • dbajmy o bezpieczeństwo najmłodszych i nie pozostawiajmy ich samych w wodzie,
  • przebywając nad wodą, zwracajmy uwagę na osoby obok nas. Może okazać się, że ktoś będzie potrzebował naszej pomocy. Jeśli będziemy w stanie mu pomóc, to zróbmy to, ale w granicach swoich możliwości. Jeśli nie będziemy czuli się na siłach, to niezwłocznie zaalarmujmy służby (numer alarmowy 112) oraz inne osoby.
  • Jeśli znasz miejsca niebezpieczne na wodach gdzie często dochodzi do kąpieli, możesz to zgłosić na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Nie pozwólmy na to, aby wakacyjna beztroska sprawiła, że zapomnimy o bezpieczeństwie swoim i naszych bliskich! Wakacje nie zwalniają z myślenia.

 

ZKS KMP

Powrót na górę strony