Niebezpieczna pułapka na kierowców – sprawca zatrzymany przez kryminalnych z Pogodna
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Szczecin Pogodno zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który w skrajnie nieodpowiedzialny sposób narażał bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze od kilkunastu dni intensywnie pracowali nad sprawą celowego rozsypywania ostrych, metalowych elementów – takich jak gwoździe, śruby i metalowe haki – na ul. Południowej w Szczecinie.
W wyniku prowadzonych działań mundurowi ustalili wizerunek podejrzanego i zabezpieczyli nieopodal miejsca zdarzenia kartony zawierające te niebezpieczne przedmioty. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na szybkie zatrzymanie mężczyzny, który – jak się okazało – ma na swoim koncie także inne poważne przewinienia.
Zatrzymany kierował pojazdem pomimo orzeczonego wobec niego dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Co więcej, działania 40-latka doprowadziły do uszkodzenia co najmniej siedmiu pojazdów – w każdym przypadku doszło do przebicia opon. Wstępnie oszacowane straty przekraczają kwotę 11 500 zł.
Sprawca był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu i odbył karę 2,5 roku pozbawienia wolności. Obecnie wobec mężczyzny są prowadzone dalsze czynności procesowe, a sprawa ma charakter rozwojowy. Nie jest wykluczone, że podejrzany usłyszy kolejne zarzuty.
Sąd, po zapoznaniu się z materiałem dowodowym, zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci dwumiesięcznego aresztu.
Funkcjonariusze Komisariatu Policji Szczecin Pogodno prowadzą czynności pod nadzorem Prokuratury i zwracają się z apelem do kierowców, którzy w dniu 21 lipca 2025 roku, w godz. 04:00 – 04:40, poruszali się ul. Południową w kierunku Ronda Hakena i ujawnili uszkodzenia opon w swoich pojazdach – o pilny kontakt z dyżurnym jednostki pod numerem telefonu: 47 78 19 103.
ZKS KMP
Film Zatrzymany_konwert.mp4
Opis filmu: Niebezpieczna pułapka na kierowców – sprawca zatrzymany przez kryminalnych z Pogodna
Pobierz plik Zatrzymany_konwert.mp4 (format mp4 - rozmiar 48.38 MB)