Zatrzymani za kradzież akumulatorów z hulajnóg
Czujność szczecińskich wywiadowców pozwoliła na zatrzymanie dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież akumulatorów z hulajnóg elektrycznych.
Do zdarzenia doszło podczas nocnej służby w rejonie jednego z akademików. Policjanci zauważyli światło przypominające światło latarki, dochodzące z pobliskich zarośli. Kiedy podjęli interwencję, okazało się, że w krzakach ukrywa się dwóch mężczyzn w wieku 36 i 38 lat. Obok nich znajdowała się hulajnoga z uszkodzoną klapą zabezpieczającą akumulator.
Podczas sprawdzenia okazało się, że 36-latek ma w plecaku akumulator pochodzący z pojazdu oraz przewód elektryczny. Policjanci ustalili, że chwilę wcześniej razem ze swoim kompanem dokonali kradzieży dwóch akumulatorów, które zamierzali sprzedać.
Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Dodatkowo śledczy ustalili, że młodszy z nich ma na swoim koncie również włamanie do samochodu marki Lexus, do którego doszło na terenie Niebuszewa.
Teraz odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.
ZKS KMP