Promocja zawodu Policjanta w Zachodniopomorskim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Broniewskiego w Szczecinie
Zostań Szczecińskim Policjantem - z taką maksymą funkcjonariuszka Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie wraz z Funkcjonariuszem Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Szczecinie odwiedzili słuchaczy Zachodniopomorskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Broniewskiego w Szczecinie. To była okazja do zachęcenia młodzieży do rozważenia swojej przyszłości zawodowej w niebieskim mundurze.
Policjanci opowiedzieli słuchaczom na czym polega ich praca, a przede wszystkim kto może zostać policjantem. Omówili w przejrzysty sposób zasady naboru do służby w Policji oraz przedstawili wymogi formalne, procedurę kwalifikacyjną, która składa się z kilku etapów. Słuchacze byli ciekawi jak wygląda codzienna służba w Policji, zadawali wiele wątkowych pytań odnośnie zawodu Policjanta.
Funkcjonariusze chętnie dzielili się swoim doświadczeniem, przybliżyli zadania Policji i pozytywne aspekty tej służby. Co było ważne dla słuchaczy, to stabilne zatrudnienie, atrakcyjne wynagrodzenie, prawa emerytalne po przepracowaniu 25 lat, możliwość ciągłego podnoszenia kwalifikacji zawodowych poprzez szkolenia, kursy specjalistyczne i językowe. Możliwość podjęcia studiów pierwszego lub drugiego stopnia w trakcie zatrudnienia.
Obecni słuchacze kształcą się w kierunku Technika elektro -r adiologicznego oraz Opiekuna Medycznego, policjantka z troską mówiła jak ważna jest bezwarunkowa pomoc drugiemu człowiekowi, która niesie nieopisaną radość w sercu każdego policjanta, jeśli tylko możemy takiej pomocy udzielić.
Przypominamy, że wszelkie informacje, dotyczące naboru do policji można znaleźć na stronie: http://www.praca.policja.pl .
mł.asp. Danuta Ofianewska WP KMP/ZKS KMP