Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Spadek temperatury, nocne przymrozki, to czas kiedy warto pamiętać o bezdomnych. Bądźmy czujni, bo każdy z nas może pomóc ludziom pozbawionym dachu nad głową. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy lub zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Aby nie doszło do tragedii policjanci również uważnie kontrolują pustostany, ogródki działkowe i inne miejsca, w których osoby bezdomne zazwyczaj szukają schronienia w okresie jesienno-zimowym.
Dodano: 14.01.2021 -
Czy wiesz, że wiele zachowań nagannych społecznie uregulowano w Kodeksie wykroczeń? Cześć II.
Dodano: 14.01.2021 -
W tym roku ferie zimowe wyglądają inaczej niż dotychczas, z uwagi na panującą pandemię koronawirusa. Wyjątkowo dla wszystkich województw odbywają się w jednym terminie, tj. 4–17 stycznia 2021 roku. W czasie ferii należy również pamiętać o wielu niebezpieczeństwach, które mogą zagrażać najmłodszym, którzy korzystają z przerwy w szkolnych zajęciach. Szczecińscy policjanci przypominają o kilku zasadach, które sprawią, że zimowy odpoczynek będzie bezpieczny.
Dodano: 14.01.2021 -
Wczoraj, 13 stycznia 2021r. odbyły się działania wojewódzki pn. „Prędkość”, w których udział wzięli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Podczas działań mundurowi szczecińskiej drogówki ujawnili blisko 70 wykroczeń z czego związanych z przekroczeniem prędkości było ok. 40. Znalazł się również jeden śmiałek, który poruszał się z prędkością powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.
Dodano: 14.01.2021