Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Zima zadomowiła się u nas już na dobre. Policjanci przypominają o konieczności odśnieżania dachów i chodników. Bo to na właścicielach, zarządcach i administratorach budynków ciąży obowiązek usunięcia śniegu i lodu z dachów oraz innych elementów budowli. - Niewywiązanie się z tego obowiązku może skutkować wysoką karą pienieżną, a nawet zakazem użytkowania obiektu.
Dodano: 19.12.2022 -
Szczęśliwie zakończyły się wczorajsze poszukiwania skrajnie wyziębionego 48 latka. Mężczyzna wyszedł z miejsca zamieszkania tydzień wcześniej i stracił kontakt z rodziną. Po szeroko zakrojonej akcji poszukiwawczej pomoc policjantów z Komisariatu Szczecin – Niebuszewo na szczęście nadeszła w porę. Mężczyzna został odnaleziony w krzakach w stanie wyziębienia organizmu.
Dodano: 19.12.2022 -
Policjanci ze szczecińskiej „drogówki” podczas służby wykonali niecodzienny pilotaż. Umożliwili rodzinie z dwumiesięcznym, duszącym się dzieckiem dotarcie do szpitala. Kilka minut później dziecko było już pod opieką lekarzy.
Dodano: 19.12.2022 -
W dniu 16 grudnia 2022 r. odbyła się konferencja podsumowująca projekt INT 149 pod nazwą „Monitoring akwenów na terenie Pomorza Zachodniego i Meklemburgii - Pomorza Przedniego”. Był to kolejny duży projekt, realizowany w ramach Programu Współpracy INTERREG VA Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska i dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na kwotę prawie 397 tysięcy euro. Partnerami Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie w realizacji projektu byli: Policja Kraju Związkowego Meklemburgii Pomorza Przedniego oraz Politechnika Morska w Szczecinie. Przyszedł czas na podsumowanie realizacji tego przedsięwzięcia.
Dodano: 19.12.2022