Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie odwiedziła Przedszkole Publiczne nr 51 „Pingwinek” przy ulicy Krzywej. Dzieci między innymi miały możliwość wzięcia udziału w ćwiczeniach praktycznych, które polegały na prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię.
Dodano: 11.02.2020 -
Na nasz adres mailowy, w ramach cyklu informacyjnego dla osób zainteresowanych wstąpieniem do służby w Policji, otrzymaliśmy kolejne zapytanie dotyczące służby w Samodzielnym Pododdziale Kontrterrorystycznym Policji.
Dodano: 11.02.2020 -
W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu odbywa się pod hasłem Działajmy razem!. Jest to święto obchodzone w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Zostało ustanowione z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu Safer Internet. Celem ustanowienia takiego dnia było zwrócenie uwagi na kwestie bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystania Internetu.
Dodano: 11.02.2020 -
Zarówno podczas roku szkolnego, jak i w czasie zimowych ferii policjanci bardzo często kierują swoje działania prewencyjne do młodych ludzi. W tej grupie wiekowej zdarzają się najczęściej nieprzemyślane, lekkomyślne i brawurowe sytuacje. Niestety czasami to lekkomyślność dorosłych sprzyja takim zachowaniom, zwłaszcza wtedy, kiedy dorośli sprzedają lub udzielają alkohol osobom małoletnim.
Dodano: 11.02.2020 -
Trzy miesiące w areszcie śledczym spędzi teraz 41 – letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego, który próbował wyłudzić blisko 40 tysięcy złotych od mieszkańców Szczecina. Dzięki czujności seniorów oraz szybkiej i profesjonalnej akcji szczecińskich policjantów, tym razem nie doszło do przestępstwa. Sprawcy grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
Dodano: 11.02.2020 -
Początki definiowania problematyki jednolitego numeru alarmowego sięgają 29 lipca 1991 r., kiedy Rada Europy wydaje stosowną uchwałę. Szczegółowe regulacje zawarte zostają w dyrektywie Parlamentu Europejskiego 2002/22/WE z 7 marca 2002 r. w sprawie usługi powszechnej i związanych z sieciami i usługami łączności elektronicznej praw użytkowników. Polskim aktem normatywnym jest Ustawa z dnia 22 listopada 2013 r. o systemie powiadamiania ratunkowego (Dz.U. 2013 poz. 1635 z późn. zm.). Wypracowanie funkcjonowania Systemu Powiadamiania Ratunkowego (SPR) na terenie całego kraju w ujednoliconym kształcie w sferze formalno-prawnej, organizacyjnej, jak i technicznej pozwoliło na zestandaryzowany sposób obsługi zgłoszeń alarmowych kierowanych na numer 112.
Dodano: 11.02.2020