Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Komenda Główna Policji uruchomiła telefony dyżurne oraz kontakty drogą mailową dla osób, które chcą przekazać Policji informacje o przypadkach handlu ludźmi, przestępstwach na tle seksualnym oraz zaginięciach uchodźców i ich rodzin, przebywających na terenie RP w związku z prowadzonymi działaniami zbrojnymi na terenie Ukrainy.
Dodano: 01.03.2022 -
Podstawowym źródłem fake newsów są media społecznościowe i Internet. Powodem powstawania fake newsów jest między innymi tabloidyzacja mediów, potrzeba posiadania informacji, brak czasu na ich zweryfikowanie. Oprócz tego jest to brak kompetencji twórców tekstów, chęć wyłudzenia danych, a także manipulowania opinią publiczną i wprowadzanie dezinformacji. Fake news zazwyczaj opisuje konkretne wydarzenie, które jest kontrowersyjne.
Dodano: 01.03.2022 -
Na Drodze – Patrz i Słuchaj, to kolejna edycja akcji informacyjno-edukacyjnej skierowanej do wszystkich uczestników ruchu drogowego.
Dodano: 01.03.2022