Aktualności
Rozmiar czcionki
-
W dniach 15-21 maja 2023 r. organizowany jest 7. Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pod patronatem Międzynarodowej Organizacji Zdrowia. Hasło tegorocznego wydarzenia – Pomyśl o mobilności.
Dodano: 15.05.2023 -
W minioną niedzielę Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie przeprowadził działania „Trzeźwość”. Funkcjonariusze podczas pełnienia służby byli obecni na głównych drogach wjazdowych i wyjazdowych ze Szczecina. Wśród kontrolowanych pojazdów, jeden z kierowców próbował bezskutecznie uciec mundurowym. Miał blisko 1.5 promila alkoholu w organizmie.
Dodano: 15.05.2023 -
Przez miniony weekend funkcjonariusze szczecińskiej „drogówki” zatrzymali dziewięciu kierujących pod wpływem alkoholu. Łącznie funkcjonariusze ujawnili blisko 180 kierujących ze „zbyt ciężką nogą”. Jeden z nich przekroczył prędkość kolejny raz w ciągu sześciu miesięcy od ostatniego zatrzymania, więc został ukarany w warunkach tak zwanej recydywy. Jego portfel uszczupli się o 3 tysiące złotych.
Dodano: 15.05.2023