Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Byli poszukiwani przez organy ścigania – wpadli podczas działań „Bezpieczne Osiedle”
Zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród społeczności lokalnej, przeciwdziałanie kradzieżom i włamaniom do pojazdów, a także zapobieganie włamaniom do mieszkań, piwnic oraz strychów – to tylko niektóre z celów działań dzielnicowych z Komisariatu Szczecin Nad Odrą pod nazwą „Bezpieczne Osiedle”. Właściwe rozpoznanie dzielnicowych doprowadziło do ujawnienia trzech osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości.
-
Bezpieczne zakupy świąteczne
Wokół nas zauważalna jest już świąteczna atmosfera. Na ulicach, w sklepach, biurach stoją ubrane choinki, świecą ozdoby świąteczne. Panująca atmosfera wprawia nas w nostalgię. W galeriach i centrach handlowych zauważalny jest coraz większy ruch, którego nasilenie może jeszcze nastąpić podczas najbliższych dni. Pamiętajmy, że nie wszyscy będący w tym czasie w sklepie, szczególnie wielkopowierzchniowym, przychodzą po zakupy.
-
Policjanci ostrzegają przed wchodzeniem na niebezpieczny lód
W ciągu ostatnich kilku dni temperatura powietrza znacznie spadła co sprzyja wchodzeniu na lód i zachęca wędkarzy do łowienia ryb spod lodu. Zamarznięte stawy, jeziora i rzeki zawsze niosą za sobą niebezpieczeństwo. Lekkomyślność dorosłych oraz pozostawianie bez opieki dzieci, zbiera co roku śmiertelne żniwo. Mimo ostrzeżeń co roku ginie pod lodem kilka osób.
-
Szczęśliwy finał poszukiwań 66 latka
Dzięki sprawnie i skutecznie przeprowadzonej akcji poszukiwawczej, policjanci z Komisariatu Szczecin - Dąbie odnaleźli 66 latka, który z myślami samobójczymi oddalił się z miejsca zamieszkania. Zaginięcie mężczyzny zgłosiła rodzina.
-
O bezpieczeństwie w „sieci” z uczniami szkoły podstawowej na terenie Niebuszewa
Asystent do Spraw Nieletnich Komisariatu Szczecin - Niebuszewo wspólnie z dzielnicowym odwiedzili młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 56, przy ul. Jacka Malczewskiego. Jednym z głównych tematów spotkania była odpowiedzialność karna nieletnich oraz mowa nienawiści i „hejt” w sieci.
-
Ukrywał się przed organami ścigania, wpadł, bo… spożywał alkohol w miejscu publicznym
Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie podczas patrolu zatrzymali 27 letniego mężczyznę, który był poszukiwany nakazem doprowadzenia, wydanym przez Sąd Rejonowy w Rybniku. Nie zwróciłby na siebie uwagi, gdyby nie popełnił wykroczenia.
-
„Qltur@ w sieci” – zajęcia profilaktyczne z policjantami KMP w Szczecinie
W szkołach na terenie Szczecina funkcjonariusze Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie oraz Komisariatu Szczecin - Dąbie przeprowadzili zajęcia edukacyjne realizowane w ramach projektu „Qltur@ w sieci”. Istotą zajęć są działania profilaktyczno-edukacyjne w zakresie cyberbezpieczeństwa dzieci i młodzieży w województwie zachodniopomorskim.
-
Miał podrobione prawo jazdy. Wpadł, bo przekroczył prędkość
Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie zatrzymali do kontroli mieszkańca Gryfina, który na jednej z ulic przekroczył dopuszczalna prędkość. Jak się chwilę później okazało, to nie był jedyny problem kierowcy tego dnia. Podczas interwencji okazał policjantom fałszywe prawo jazdy.
-
Poszukiwany, z sądowymi zakazami i pod wpływem narkotyków zatrzymany przez szczecińską „drogówkę”
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Szczecinie podczas działań „trzeźwość” zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Peugeot. Jak się okazało, na kierowcy ciążył trzykrotny czynny zakaz prowadzenia pojazdów oraz był on poszukiwany przez organy ścigania. Badanie narkotesterem wykazało, że kierował pod wpływem środków odurzających.
-
Funkcjonariusze poszukują świadków zdarzenia
Policjanci z Komisariatu Policji Szczecin – Pogodno prowadzą dochodzenie w sprawie spowodowania wypadku komunikacyjnego. Do zdarzenia doszło 7 grudnia bieżącego roku na skrzyżowaniu ulic Krygiera, a Ustowska w Szczecinie. Osoby, które były świadkami tego zdarzenia proszone są o kontakt z funkcjonariuszami.