Aktualności
Rozmiar czcionki
-
"Nie zabijaj - chcę żyć!"
To druga odsłona akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „NIE ZABIJAJ!” przygotowanej przez Policję, Rzecznika Konferencji Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną. Odbiorcami są kierujący pojazdami, a jej celem jest przede wszystkim przypominanie i uświadamianie kierowcom, że nieprzestrzeganie przepisów, w tym przekraczanie prędkości, jazda po spożyciu alkoholu to istotne czynniki mające wpływ na liczbę wypadków drogowych oraz ich skutki oraz wzmacnianie poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo, zdrowie i życie wszystkich uczestników ruchu drogowego.
-
Policjanci OPP w Szczecinie pobiegli dla Ani
Policjanci Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie oraz pracownicy zachodniopomorskiej Policji wzięli udział w XIV Ekumenicznym Biegu Charytatywnym pod hasłem „Wstawaj Aniu!”
-
Policjanci z wizytą u przedszkolaków
Asystent do Spraw Nieletnich wspólnie z dzielnicowym z Komisariatu Policji Szczecin-Niebuszewo, pod koniec października odwiedzili najmłodszych w jednym ze szczecińskich przedszkoli. Spotkanie było wspaniałą okazją do nauki prawidłowych zachowań na drodze a także prawidłowego zachowania się w sytuacji zgubienia się.
-
Akcja „ZNICZ” 2018 – uważajmy na drogach
Zbliża się dzień Wszystkich Świętych. Jak co roku, wielu z nas zdecyduje się na pokonanie setek kilometrów, aby w ten szczególny czas odwiedzić groby bliskich. Dużego natężenia ruchu należy spodziewać się zarówno przy cmentarzach, jak i na drogach całego kraju
-
Wspólnie dla bezpieczeństwa
„Nie bądź pierwszy po tamtej stronie. Kieruj się życiem!” z tym hasłem 26 sierpnia 2018r. szczecińska drogówka wspólnie ze Stowarzyszenia Motocykliści Dla Dzieci i Moto 46 rozpoczęła kampanię profilaktyczną skierowaną do motocyklistów. W ramach tej kampanii w dniu 27 października 2018r. na terenie Łasztowni w Szczecinie odbył się festyn kończący sezon motocyklowy.
-
Bezpieczny Senior - Spotkanie w parafii Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
Z uwagi na pojawiające się oszustwa których ofiarą padają seniorzy szczecińska Policja od wielu lat dociera z informacją o występujących zagrożeniach poprzez parafie w których gromadzą się mieszkańcy Szczecina.
-
Wykład o bezpieczeństwie dla kapelanów Szpitali i Domów Opieki
W dniu 27 października br. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Szczecinie odbyło sie Spotkanie Kapelanów Szpitali i Domów Opieki Społecznej z terenu Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej w trakcie którego st. asp. Michał Sroka z Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie wystąpił w roli prelegenta.
-
Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo w okresie Wszystkich Świętych
W związku z dniem Wszystkich Świętych, odwiedzamy groby bliskich i wyjeżdżamy na oddalone od miejsca zamieszkania cmentarze. Jest to okres, w którym powinniśmy zachować szczególną ostrożność, by nie paść ofiarą przestępców.
-
Bezpieczny Senior debata z mieszkańcami Szczecina
W dniu 26 października br. w Domu Kultury 13 Muz w Szczecinie odbyła się debata społeczna współorganizowana przez Komendę Miejską Policji w Szczecinie i Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie pn. "Bezpieczny Senior - Aktywnie i bezpiecznie”.
-
O cyberprzemocy z rodzicami uczniów Zespołu Szkół Budowlanych w Szczecinie
W ramach prowadzonego przez Komendę Miejską Policji w Szczecinie programu „Cyberdżungla” w Zespole Szkół Budowlanych mieszczącym się przy ul. Unisławy w Szczecinie funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie przeprowadził spotkanie z rodzicami i nauczycielami uczniów szkoły na temat zagrożeń, oraz konsekwencji prawnych wynikających z korzystania z internetu.