Aktualności
Rozmiar czcionki
-
W Walentynki - Kino na temat ze szczecińską Policją
W ramach projektu „Kino na Temat” w szczecińskim kinie „Helios”odbyły się warsztaty z filmem „Krąg”. Uczestniczył w nich funkcjonariusz Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie. Tematem spotkania było pytanie: Czy internet niesie ze sobą więcej zagrożeń czy pozytywnych możliwości?
-
Aresztowany za uszkodzenie zaparkowanych aut
Szczecińscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który nożem uszkodził opony w samochodach. Sprawca został aresztowany na dwa miesiące.
-
Walentynki ! Podaruj ukochanej osobie odblask!
W dniu 14 lutego 2018r. obchodzimy Walentynki – czyli święto zakochanych. W sklepach rozpoczęło się gorączkowe poszukiwanie najbardziej oryginalnych prezentów. Funkcjonariusze szczecińskiej drogówki zachęcają do obdarowania ukochanej osoby elementem odblaskowym.
-
Spotkanie dla rodziców z Cyberdżunglą w Szkole Podstawowej Nr 18 w Szczecinie
W dniu 13 lutego 2018 r. w ramach prowadzonego przez Komendę Miejską Policji w Szczecinie programu profilaktycznego pn: „Cyberdżungla” w Szkole Podstawowej nr 18 w Szczecinie przy ul. Komuny Paryskiej funkcjonariusz Komendy Miejskiej w Szczecinie przeprowadził prelekcje dla rodziców i nauczycieli na temat zagrożeń i konsekwencji prawnych wynikających z korzystania z internetu.
-
Nie zażywam – to wygrywam. Kolejna edycja Przeglądu Sztuk Teatralnych w Szczecinie
Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie, wzięli udział w III edycji powiatowego Przeglądu Sztuk Teatralnych pt. Nie zażywam-to wygrywam”, organizowanego przez przedstawicieli Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przy współpracy z Urzędem Miasta w Szczecinie oraz formacją policyjną. Konkurs odbył się w Zespole Szkół nr 16 przy ul. E.Plater w Szczecinie.
-
Wspólnie dla bezpieczeństwa
Wraz z zakończeniem ferii zimowych, ponownie zwiększyło się natężenie ruchu zwłaszcza w rejonach placówek szkolno–oświatowych.
-
Ostatni weekend ferii
Za nami ostatni weekend ferii. Łatwo było zauważyć zwiększone natężenie ruchu pojazdów. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie zintensyfikowali w tym czasie kontrole drogowe celem wyeliminowania z ruchu kierujących na tzw. podwójnym gazie i znajdujących się pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu. Na celowniku szczecińskiej drogówki znaleźli się także kierujący, którzy zapominali o obowiązujących ograniczeniach prędkości. Działania prowadzone były pn. „Bezpieczne ferie 2018” oraz „Bezpieczna droga do celu”.
-
Ostatki - działania szczecińskiej Policji
Ostatni weekend karnawału tzw. „Ostatki”, to dla wielu osób czas na huczne zabawy w gronie przyjaciół. Dla wielu policjantów jest to jednak czas wytężonej pracy. W czasie gdy puby i dyskoteki wypełniają się spragnionymi rozrywki mieszkańcami miasta, funkcjonariusze policji podejmują służbę mająca na celu zapewnienie im bezpieczeństwa.
-
Bezpieczne Śródmieście – pomoc osobom bezdomnym
Dzielnicowi Komisariatu Policji Szczecin-Śródmieście przyprowadzili cykliczne działania pt.: ,,BEZPIECZNE OSIEDLE", które ukierunkowane były głównie na pomoc i wsparcie osobom bezdomnym i samotnym.
-
Bezpieczne Osiedle – działania policjantów z KP Nad Odrą
Na terenie podległym KP Szczecin-Nad Odrą policjanci przeprowadzili działania „Bezpieczne Osiedle-Bezpieczne”, które mają poprawić poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców a przede wszystkim zacieśnić współpracę z lokalną społecznością.