Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Krąg - kino na temat ze szczecińskim Policjantem
W ramach projektu Kino na Temat w dniu 11.01.2018 roku w szczecińskim kinie „Helios”odbyły się warsztaty z filmem „Krąg” w których uczestniczył funkcjonariusz Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie. Tematem spotkania było pytanie: Czy internet niesie ze sobą więcej zagrożeń czy pozytywnych możliwości?
-
Bezpieczne Ferie 2018 w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia w Szczecinie" na terenie KP Szczecin-Śródmieście
W dniach 15.01. – 28.01.2018 r. odbywają się ferie zimowe dla uczniów wszystkich typów szkół w województwie zachodniopomorskim. Okres ten powoduje zmiany w zakresie stanu bezpieczeństwa, szczególnie w odniesieniu do dzieci i młodzieży. Ponadto osoby małoletnie częściej przebywać będą poza miejscem zamieszkania, korzystając z zorganizowanych form wypoczynku.
-
W trosce o bezdomnych - działania dzielnicowych ze Śródmieścia
W związku z pierwszymi nocnymi spadkami temperatur policjanci otrzymują informacje na temat miejsc gdzie przebywają osoby bezdomne. W trosce o ich życie i zdrowie dzielnicowi Wydziału Prewencji Komisariatu Policji Szczecin-Śródmieście KMP w Szczecinie wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei i pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przeprowadzili działania prewencyjno-profilaktyczne ukierunkowane na dotarcie do takich osób by zapewnić im pomoc.
-
„Bezpieczne osiedle” na Pogodnie
Dzielnicowi z Komisariatu Policji Szczecin-Pogodno wraz z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie oraz Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie przeprowadzili działania pt. „Bezpieczne Osiedle”
-
Bezpieczeństwo zimowe dla szczecińskich przedszkolaków.
Funkcjonariuszka z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie spotkała się z dziećmi w przedszkolu Nr 5 przy ul. Tomaszowskiej w Szczecinie.
-
Kontrola akwenów w Szczecinie
Policjanci z Referatu psów służbowych KMP w Szczecinie patrolowali okolice akwenów wodnych w trosce o bezpieczeństwo osób przebywających w ich pobliżu.
-
„Nie biorę, więc jestem” spotkania z uczniami w SP Nr 71 w Szczecinie
Funkcjonariuszka z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, przeprowadziła spotkania z uczniami klasy 6 i 7 w Szkole Podstawowej przy ul Bośniackiej 7 w Szczecinie. Temat spotkania związany był z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych, nawiązywał do kampanii ogólnopolskiej „Kręci mnie bezpieczeństwo...przez cały rok szkolny” oraz wojewódzkiego programu „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach”.
-
Bezpieczeństwo w „sieci” - cyberprzemoc w Szkole Podstawowej Nr 10 w Szczecinie
W ramach prowadzonego przez Komendę Miejską Policji w Szczecinie programu „Cyberdżungla”, funkcjonariusz z Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie, spotkał się z uczniami w Szkole Podstawowej Nr 10 mieszczącej się przy ul. Kazimierza Królewicza w Szczecinie.
-
Cyberdżungla – spotkanie dla rodziców uczniów Szkoły Podstawowej Nr 39 w Szczecinie
W ramach prowadzonego przez Komendę Miejską Policji w Szczecinie programu „Cyberdżungla” w dniu 8 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 39 mieszczącym się przy ul. Kablowej w Szczecinie Policjant z Komendy Miejskiej w Szczecinie przeprowadził spotkanie z rodzicami uczniów szkoły na temat zagrożeń i konsekwencji prawnych wynikających z korzystania z internetu w ramach programu „Cyberdżungla”.
-
O bezpiecznych feriach z najmłodszymi
Policjanci z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą przeprowadzili pogadanki z uczniami szkół podstawowych na temat bezpiecznego zachowania się podczas ferii zimowych, które rozpoczną się niebawem.