Akcje profilaktyczne

Nie zostawisz, nie stracisz

Zdarzenia związane z włamaniami do pojazdów, odnotowywane są każdego dnia na teranie całej Polski, w tym również w Szczecinie. Motywem działania sprawców jest przede wszystkim pozostawiony na wierzchu przedmiot np. nawigacja, telefon, radioodtwarzacz, laptop, aparat fotograficzny, czy też torebka. Często nie zdajemy sobie sprawy z konsekwencji jakie może przynieść chwila naszego roztargnienia. Skutki niestety mogą być dość kosztowne i kłopotliwe.

Podczas akcji profilaktycznej pn.” Nie zostawisz, nie stracisz” , która jest kontynuacją działań pn. „Włamanie trwa 10 sekund”, policjanci przypominali kierowcom o tym co należy robić, aby ustrzec się przed włamaniami do pojazdów, w jakim miejscu parkować samochód by uniknąć powyższego zdarzenia oraz jak należy się zachować jeżeli dojedzie do włamania bądź kradzieży. 

Działania maja na celu przede wszystkim przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa, dzięki którym możemy uchronić się przed kłopotem i stratami, powstałymi w wyniku włamania do pojazdu. Podczas akcji przekazywane są „trójkąty bezpieczeństwa”, które umieszczone na szybie naszego pojazdu przypominają nie tylko nam samym, ale i innym użytkownikom jezdni, że okazja czyni złodzieja...

Chcesz wziąć udział w kolejnej akcji?
Skontaktuj się ze mną : sierż.szt. Monika Malińska tel. 918213458.

 

Powrót na górę strony