Policjanci wspierają akcję „Dziecko siedzi z tyłu”.

Policjanci wspierają akcję „Dziecko siedzi z tyłu”.

Zachodniopomorska Policja przyłącza się do akcji pn „Dziecko siedzi z tyłu”. Założeniem przedsięwzięcia jest uświadomienie dorosłym zagrożeń podczas transportu dzieci i propagowanie prawidłowych zachowań związanych z przewożeniem najmłodszych. O właściwych postawach będą przypominać rodzicom służby dbające o zdrowie i życie ludzkie oraz zaproszone do współpracy instytucje.

Policjanci popierając działania wpływające na poprawę bezpieczeństwa tym razem przyłączyli się do projektu zainicjowanego przez grupę stargardzkich lekarzy, którzy chcieli zwrócić uwagę społeczeństwa na problem pozostawiania dzieci w samochodzie. 
Nieostrożne zachowania dorosłych mogą skutkować przytrzaśnięciem w pojeździe zaparkowanym przed domem albo pozostawienie ich w upalne dni w samochodzie.
Funkcjonariusze z zachodniopomorskiego garnizonu będą propagować akcję w swoich jednostkach. Otrzymane ulotki informacyjne dotyczące pierwszej pomocy w przypadku przegrzania lub udaru cieplnego będą wręczane rodzicom i opiekunom podczas prowadzonych przez policjantów prelekcji i festynów. 
Mundurowi będą również przekazywali mieszkańcom naszego województwa naklejki- przypominajki o treści „ Mamo , tato! Nie zapomnij o swoim dziecku!”, które będą przyklejane na tylnej szybie pojazdu. Umiejscowienie tej naklejki nie jest przypadkowe. Odchodzący od samochodu rodzic lub opiekun będzie miał w zasięgu wzroku obrazek przypominający o zagrożeniu.
Oprócz materiałów graficznych i naklejek o założeniach akcji będą nam przypominać aplikacje na smartfony oraz procedury „look before you leave” i pochodne
Do akcji włączyły się oprócz Policji inne służby między innymi Straż Pożarna i Ratownictwo.

Powrót na górę strony