Bezpieczny Autobus - Informacja dla organizatorów wycieczek i przewoźników

BEZPIECZNY AUTOBUS - Informacja dla organizatorów wycieczek i przewoźników

Jednym z punktów „ABC bezpiecznej podróży” jest sprawdzenie stanu technicznego pojazdu przed wyjazdem na planowany urlop. Szczecińska drogówka przypomina, że istnieje możliwość przeprowadzenia kontroli stanu technicznego autobusu, który ma zawieźć nas lub nasze pociechy do miejsca wypoczynku.

Bezpieczna podróż to sprawny technicznie pojazd, posiadający odpowiednie wyposażenie  oraz trzeźwy i wypoczęty kierujący. Aby zaplanowana podróż przebiegała spokojnie i zakończyła się bezpiecznym powrotem do domu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie dokonują kontroli stanu technicznego autokarów oraz stanu trzeźwości kierujących.
Organizator wycieczki lub rodzic wysyłający swoją pociechę w podróż, który zdecyduje się na kontrolę autobusu powinien zgłosić potrzebę takiej kontroli w Wydziale Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie pod nr tel.477813033 lub 477813997. 

  • Autobusy wyjeżdżające w godz. 06:30 – 10:00 są kierowane w celu przeprowadzenia kontroli do punktu kontroli autobusów na ul. Sambora w Szczecinie, o czym bezwzględnie organizator powinien powiadomić przewoźnika.
  • Kontrola autobusów wyjeżdżających po godz. 10:00 odbywa się w miejscu wskazanym przez organizatora wycieczki. 

radiowóz i autobus radiowóz i autobus 2

Kierowca skontrolowanego i sprawnego autobusu otrzyma od policjantów protokół z przeprowadzonej kontroli, który może okazać rodzicom wyjeżdżających dzieci.

 

Informujemy, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w celu zwiększenia bezpieczeństwa w przewozie osób uruchomiło projekt „Bezpieczny Autobus”. Na stronie internetowej serwisu www.bezpiecznyautobus.gov.pl organizator wycieczki ma możliwość szybkiego, darmowego sprawdzenia podstawowych informacji o pojeździe tj. czy autobus posiada ważne ubezpieczenie OC, aktualne badanie techniczne lub czy pojazd nie jest oznaczony w bazie jako wyrejestrowany lub kradziony.   


podkom. Marta Kucharska/ZKS KMP

Powrót na górę strony