Aktualności
Rozmiar czcionki
-
17- latka, która chciała targnąć się nad swoje życie jest pod opieką lekarzy. Szczecińscy wywiadowcy zdążyli na czas i ściągnęli nastolatkę z torowiska niecałe 200 m od jadącego pociągu.
Dodano: 27.03.2023 -
Jakie cechy powinni posiadać kandydaci do służby kontrterrorystyczej Policji i jakie stawia się im wymagania? Jakie specjalizacje istnieją w zespołach bojowych (do których prowadzona będzie rekrutacja kierowana do osób cywilnych) i jak przebiegnie proces naboru? Jak wygląda szkolenie i jakie zadania wykonuje się po jego ukończeniu? Z jakimi trudnościami policyjni kontrterroryści mierzą się podczas służby i co jest ważniejsze od ich sprawności fizycznej? – między innymi na te pytania odpowiada funkcjonariusz służby kontrterrorystycznej Paweł z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA” w policyjnym podcaście #WspólnieBezpieczni.
Dodano: 27.03.2023 -
Policjanci z Komisariatu Szczecin – Dąbie przeprowadzili działania „Poszukiwany”, by zatrzymać oraz ustalić miejsca ukrywania się osób poszukiwanych z terenu podległego jednostce. W ramach akcji, przez miniony weekend w ręce stróżów prawa wpadło łącznie 15 osób, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości, w tym dwie do ustalenia miejsca pobytu.
Dodano: 27.03.2023 -
30- latek uciekający przed kontrolą drogową fordem mondeo uderzył w budynek na ul. Firlika w Szczecinie. Jak się okazało kierowca był nietrzeźwy, posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na ponad 18 lat a dodatkowo był poszukiwany do odbycia kary 5 lat pozbawienia wolności.
Dodano: 27.03.2023 -
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie zatrzymali w miniony weekend 12 kierujących pod wpływem alkoholu oraz blisko 200 piratów drogowych, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość. Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drodze i wysokich kar finansowych za popełnianie wykroczeń, w dalszym ciągu kierujący łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego.
Dodano: 27.03.2023 -
Dziecko nigdy nie jest winne wykorzystania seksualnego, zawsze 100 proc. odpowiedzialności jest po stronie sprawcy. Istotą pierwszej kampanii społecznej Państwowej Komisji jest rozbudzenie w dorosłych, w szczególności w opiekunach dzieci i młodzieży świadomości i wskazanie odpowiednich wzorców zachowań w stosunku do dzieci, które często niewerbalnie sygnalizują, że zostały skrzywdzone. W szczególności, celem jest odbarczenie dzieci z poczucia winy i wstydu oraz zapobieganie ponownemu zranieniu po ujawnieniu sprawy. Bezpieczne, wolne od przemocy seksualnej dzieciństwo możliwe jest tylko wśród odpowiedzialnych, uważnych i wrażliwych dorosłych.
Dodano: 27.03.2023