Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Grzybiarze - apel o rozwagę
Grzybobranie jest świetnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu na łonie natury. Jednak wybierając się do lasu nie możemy zapominać o bezpieczeństwie. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie kilku podstawowych zasad.
-
Kolejna grupa przedszkolaków zna już podstawowe zasady bezpieczeństwa
Funkcjonariusz zajmujący się sprawami nieletnich z Komisariatu Niebuszewo odwiedził przedszkole „Uśmiech” przy ulicy Jasnej w Szczecinie. Spotkanie było wspaniałą okazją do nauki prawidłowych zachowań na drodze oraz wyeliminowania tych negatywnych. Podczas prelekcji nie zabrakło porad, dotyczących prawidłowego postępowania w sytuacji zgubienia się.
-
Bezpieczny przedszkolak
W ramach działań profilaktycznych policjantka szczecińskiej drogówki odwiedziła Niepubliczne Przedszkole Sportowo - Językowe „Zielony Miś”. W trakcie spotkania omówiono znaki drogowe, sygnalizację świetlną oraz przepisy, które dotyczą niechronionych uczestników ruchu drogowego.
-
„Bezpiecznie w szkole” - spotkanie z policjantami z Dąbia
Spotkanie funkcjonariuszy Komisariatu Policji Szczecin - Dąbie z gronem pedagogicznym oraz uczniami najmłodszych klas Szkoły Podstawowej nr 13 im. Orląt Lwowskich w Szczecinie odbyło się w ramach stałych działań profilaktycznych. To była kolejna lekcja na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.
-
Szczecińscy „Wywiadowcy” uratowali mężczyznę, który chciał skoczyć z okna
Policjanci z Referatu Wywiadowczego Komendy Miejskiej w Szczecinie uratowali 31 latka, który chciał skoczyć z dwunastego piętra jednego z wieżowców. Funkcjonariusze w porę ściągnęli go z okna. Mężczyzna został przekazany zespołowi pogotowia ratunkowego.
-
BEZPIECZNIEJ NA DROGACH: Szczecińska „drogówka” podsumowała weekend
Przez miniony weekend funkcjonariusze szczecińskiej drogówki zatrzymali szesnastu kierujących pod wpływem alkoholu, a trzem kierującym zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Łącznie funkcjonariusze ujawnili blisko 150 kierujących ze „zbyt ciężką nogą”.
-
Przedszkolaki poznały przepisy ruchu drogowego
Policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego miała przyjemność odwiedzić Przedszkole „Zaczarowany Ogród” z Oddziałami Integracyjnymi przy ulicy Piotra Skargi w Szczecinie.
-
Szczecińscy policjanci sprawdzali dzisiaj, dla którego kierującego poranek był trzeźwy
Od wczesnych godzin porannych policjanci z „drogówki” prowadzili akcje tzw. „Trzeźwy poranek”. Warto przypomnieć, że właśnie przez nietrzeźwych kierowców na polskich drogach nadal ginie wiele niewinnych osób. W celu eliminowania tego zagrożenia, mundurowi prowadzili dziś na ulicach naszego miasta wzmożone działania prewencyjno – kontrolne. Podczas akcji funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu czterech pijanych kierowców.
-
Wspólne patrole policyjnych „Wodniaków”oraz Inspekcji Rybołówstwa na rzecz ochrony środowiska
Szczecińscy „Wodniacy” realizując założenia projektu INT-149 „Monitoring akwenów wodnych na terenie Pomorza zachodniego i Meklemburgii Pomorza Przedniego” współpracują z podmiotami pozapolicyjnymi na rzecz ochrony środowiska i zachowania bioróżnorodności.
-
Szczecińscy uczniowie we współpracy z policjantami stworzyli film profilaktyczny w ramach akcji „Świeć Przykładem”
Funkcjonariusze ze szczecińskiej „drogówki” we współpracy z uczniami i gronem pedagogicznym Szkoły Podstawowej nr 37 im. Antoniego Ledóchowskiego w ramach akcji stworzyli projekt w postaci filmu profilaktycznego, który ma za zadanie przypominać o prawidłowych nawykach w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym w okresie jesienno – zimowym.