Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Bezpieczna „L”
Każdego dnia widujemy na naszych ulicach pojazdy nauki jazdy, zwane popularnie „elkami”. Czasami kierowcy denerwują się widząc jadący przed sobą pojazd z oznaczeniem „ L” na dachu. Łatwo jest jednak zapomnieć, że przecież każdy z kierowców musiał sam odbyć takie szkolenie i nie od razu szło mu wyśmienicie.
-
Bezpieczny pieszy
Od kilku dni pogoda nas nie rozpieszcza. W związku z tym duża część pieszych uczestników ruchu ubiera się w ciemne rzeczy, często zakłada kaptur, a nad głową trzyma parasol. Niestety zdarza się tak, że te elementy ograniczają widoczność i nie pozwalają nam na dokładne rozglądanie się podczas przechodzenia przez jezdnię. Przypominamy, że nawet w okresie, kiedy zmrok zapada później warto być WIDOCZNYM - ODBLASKOWYM!
-
O cyberprzemocy z rodzicami uczniów Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie
W ramach prowadzonego przez Komendę Miejską Policji w Szczecinie programu „Cyberdżungla” w dniu 14 marca 2018 r. w Centrum Edukacji Ogrodniczej mieszczącym się przy ul. Ofiar Oświęcimia w Szczecinie funkcjonariusz Komendy Miejskiej w Szczecinie przeprowadził spotkanie z rodzicami uczniów szkoły na temat zagrożeń i konsekwencji prawnych wynikających z korzystania z internetu.
-
Polsko - niemiecka współpraca na rzecz bezpieczeństwa
Trwa konferencja -"Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym na przygranicznych szlakach komunikacyjnych Pomorza Zachodniego i Meklemburgii- Pomorza Przedniego” Interreg VA
-
Rozmowy z młodzieżą o zagrożeniach – policyjna prelekcja
W dniach 7 i 12 marca br. asystent d/s nieletnich Wydziału Prewencji mł. asp. Magdalena Łykowska przeprowadziła w SP nr 14 mieszczącej się przy ul. Strzałowskiej 27 oraz SP nr 42 przy ul. Hożej 25 zajęcia profilaktyczne. Podczas spotkania funkcjonariuszka omówiła tematy związane z odpowiedzialnością prawną nieletnich, cyberprzemocy oraz bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.
-
„Stołczyn bez granic” – wspólnych działań ciąg dalszy
Szczecińscy funkcjonariusze z WP KMP oraz KP Szczecin- Nad Odrą, od kilku lat współpracują ze Stowarzyszeniem „Stołczyn po sąsiedzku”, wspierają ich działania biorąc w nich bezpośredni udział. Łączy nas wspólny cel – poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Szczecina.
-
Szef zachodniopomorskiego garnizonu nagrodził wyróżnionych policjantów
W dniu 13 marca br. w Sali Konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie szef zachodniopomorskiego garnizonu insp. Jacek Cegieła wręczył kilkudziesięciu mundurowym nagrody pieniężne. W ten sposób Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie podziękował im za wzorowe wykonywanie zadań służbowych, profesjonalizm i zaangażowanie.
-
Elementarne zasady bezpieczeństwa dla najmłodszych w przedszkolu przy ul. Różowej 24 w Szczecinie.
Funkcjonariuszki z Wydziału Prewencji KMP oraz Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie, spotkały się z maluchami w przedszkolu publicznym nr 8 „Muzyczna Ósemka” w Szczecinie.
-
Cyberdżungla prelekcje dla uczniów CKS w Szczecini
W dniu 13 marca 2018 r. w Centrum Kształcenia Sportowego mieszczącym się przy ul. Rydla w Szczecinie w ramach prowadzonego przez Komendę Miejską Policji w Szczecinie programu „Cyberdżungla” funkcjonariusz Komendy Miejskiej w Szczecinie przeprowadził spotkanie z uczniami szkoły na temat zagrożeń i konsekwencji prawnych wynikających z korzystania z internetu.
-
Uwaga! Fałszywi policjanci znów próbują oszukać!
Dzwoni telefon, a w słuchawce odzywa się głos, który przedstawia się za policjanta. Rzekomy policjant przekonuje rozmówcę, że pracuje nad poważną sprawą i jest bliski rozbicia szajki oszustów zajmujących się wyłudzaniem pieniędzy oraz „przekrętami” bankowymi. Do zwieńczenia sukcesem całej akcji potrzebna jest jeszcze współpraca ze strony rozmówcy.